Регион [1] Свет [14]

"Не волим поређења. Ко сам ја да се поредим са другим спортистима. Радим свој посао и тек када завршим играчку каријеру, видећемо шта сам постигао. Потпуно је лудо да ме упоређују са Џорданом, Болтом или Алијем", казао је Меси шпанским медијима.

Аргентински фудбалер додао је и да увек сам најбоље зна када је одиграо лоше.

"Сам себи сам највећи критичар. Знам када играм добро и наравно, свестан сам кад урадим нешто лоше", навео је он.

Меси је у досадашњем току сезоне постигао 29 голова на 20 првенствених утакмица. Барселона води на табели Примере са осам бодова више од Атлетика и 15 више од мадридског Реала.

Свет | Views: 410 | Date: 20-Март-2013 | Comments (0)

Док се за меч између Хрватске и Србије 22. марта у Загребу јуче тражила карта више, било је навијача који су одбијали бесплатне улазнице за „меч деценије".

Најватренији навијачи Динама, популарни „бед блу бојси" одбили су бесплатне улазнице које су им понудили челници Хрватког фудбалског савеза (ХНС). Динамовци су одбили улазнице уз објашњење да „не желе привилегије од криминалаца", мисливши при том на водеће људе хрватског фудбала.

Навијачи Динама сматрају да би прихватање улазница био шамар у лице њиховој борби против криминала и корупције у хрватском фудбалу.

Хрватска | Views: 489 | Date: 21-Феб-2013 | Comments (0)

"Њих двојица су различити типови играча. Ипак, Меси је заиста невероватан. Мислим да је најбољи фудбалер свих времена. Додуше, Роналдо мало није имао ни среће, јер да се родио у било које друго време, освојио би све ове награде и трофеје које сада има Меси", казао је Руни енглеским медијима.

Роналдо је од доласка из Јунајтеда у Реал за шпански клуб одиграо 181 утакмицу и постигао 183 гола, док је Меси за Барселону забележио 366 наступа и 301 погодак.

Руни и Роналдо су у дресу Јунајтеда пре пет година освојили Лигу шампиона, а Португалац је за овај енглески клуб у периоду од 2003. до 2009. одиграо 292 меча и дао 118 голова.

Свет | Views: 401 | Date: 21-Феб-2013 | Comments (0)

"Барселона је одиграла најгори меч у последњих пет година", оценила је "Марка" и додала да је Меси у том мечу једноставно "нестао".

Ипак, овај шпански спортски дневник тврди да је водећи гол Милана нерегуларан, јер је Запата играо руком у шеснаестерцу, после чега је Боатенг сместио лопту у мрежу. Марка је изразила забринутост због опасности да сва четири шпанска клуба - Валенсија, Малага, Реал и Барселона не прођу у четвртфинале Лиге шампиона.

"Ас" оцењује да је против Милана играла "мала Барселона". "Ел мундо депортиво" наводи да је Барселона "била непрепознатљива и да је потпуно заслужено изгубила од Милана". Овај лист се ипак нада "епском реваншу".

"Барселони ће сада бити потребна сва њена магија, уколико жели да се квалификује у четвртфинале", тврди овај шпански лист.

"Нема извињења за овакав меч!", наводи "Спорт" у наслову. "Ово је било најгоре издање Барселоне, која је имала само један шут у оквир гола", тврди "Спорт", али на стуб срама ставља и главног судију Крега Томсона "који није видео да је Запата играо руком".

Свет | Views: 477 | Date: 19-Феб-2013 | Comments (0)

Бивши кошаркаш Детроит Пистонса и члан Куће славних у Спрингфилду Ајзеа Томас рекао је данас да је Леброн Џејмс бољи атлета од легендарног Мајкла Џордана.

"Они су велики играчи у својим ерама. У моје време нисмо имали кошаркаша са таквим атлетским способностима као што је Џордан. Скакао је више од свих и био за нијансу бржи. Леброн је најбољи данас и вероватно је бољи атлета од Џордана. Он је виши, бржи и јачи", рекао је Томас за ЕСПН.

Он је истакао да је тешко предвидити ко би победио у игри један на један, иако је легендарни плејмејкер Лејкерса Меџик Џонсон недавно рекао да би Џордан добио свих 10 дуела са звездом Мајамија.

"Питање је шта би било са Џорданом да је остао са Стеном Албеком или Дагом Колинсом, мислим да велике заслуге за његов успех припадају Филу Џексону. Џејмс је сада са правим тренером и играчима, који му омогућавају да развије таленат", рекао је Томас.

Између Томаса и Џордана владао је велики ривалитет током деведестих година прошлог века. Он и неколико играча Детроита нису хтели да се рукују са Џорданом, када је Чикаго 1991. постао првак Источне конференције, што им "Летеће височанство" никада није заборавио, због чега је наводно изостављен из оригиналног "дрим тима" на Олимпијским играма у Барселони.

Свет | Views: 471 | Date: 18-Феб-2013 | Comments (0)

Олимпијски шампион и светски рекордер у спринту Јамајцанин Усеин Болт остварио је трећи резултат на 400 метара на митингу у Кингстону.

Болт је у својој квалификационој трци, истина, победио у времену 46,71 секунди, али су боље резултате од њега остварили његови земљаци Ворен Веир и Јохан Блејк.

Веир, који је у финалу Олимпијских игара на 200 метара био трећи иза Болта и Блејка, забележио је лични рекорд - 46,21 секунду, док је Блејк у циљ ушао резултатом 46,64 секунди.

"Срећан сам због овог резултата.Нисам много марио за резултата, колико за то да завршим трку", рекао је Болт.

Свет | Views: 421 | Date: 09-Феб-2013 | Comments (0)

Поред француског репрезентативца одличну партију у редовима "мамуза" пружили су Дени Грин са 28 кошева и Леонард који је утакмицу завршио "дабл-дабл" учинком: 19 поена и десет ухваћених лопти.

Бивши центар београдског Партизана Никола Пековић наставља сезону уобичајеним ритмом остваривши још једном двоцифрен учинак у две категорије - 21 кош и десет скокова. Његова добра партија није, међутим, помогла Минесоти која после нешто више од половине одиграних утакмица у лигашком делу такмичења има скор од 18 победа и 28 пораза.

Актуелни шампион НБА лиге Мајами укњижио је четврту узастопну победу. Мајами је овог пута био бољи од Хјустона (114:108), а креатори новог успеха били су Леброн Џејмс и Двејн Вејд који су убацили више од половине кошева свог тима.

Џејмсов учинак на крају сусрета износио је 32 коша, шест скокова и пет асистенција, док је Вејд у своју статистику уписао 31 поен, осам асистенција и пет ухваћених лопти.

На супротној страни бриљирао је Џејмс Харден са 36 кошева, 12 скокова и седам асистенција. Одличан је био и Турчин Омер Ашик који је утакмицу завршио са 15 поена и 14 ухваћених лопти.

Јута - Милвоки 100:86

Свет | Views: 412 | Date: 06-Феб-2013 | Comments (0)

Белорускиња Викторија Азаренка одбранила је данас титулу на Отвореном првенству Аустралије у Мелбурну пошто је у финалу победила шесту тенисерку света Кинескињу Ли На са 2:1 у сетовима (6:4, 4:6, 6:3).

Азаренка је тако освојила други гренд слем турнир у каријери, али је и задржала прво место на WТА листи. Ли На ће од понедељка поправити пласман и биће пета тенисерка света.
Меч је трајао два сата и 40 минута и у неколико наврата је прекидан, што због лекарских интервенција, што због ватромета којим су организатори турнира прославили државни празник.

Тенисерке током првог сета нису биле нарочито сигурне приликом својих сервиса, направиле су седам брејкова. Кинескиња је осетнију предност стекла у седмом гему, када је повела са 5:2, али је Азаренка успела да врати један брејк и смањи на 5:4.

Белорускиња је, затим, сервирала за изједначење, али је на четврту сет лопту направила двоструку сервис грешку, па је Ли На после 45 минута повела у мечу.

Азаренка је много боље играла на почетку другог сета и после два направљена брејка повела је са 3:0. Ли На је затим освојила гем, а у наредном је незгодно пала и повредила зглоб па је затражила помоћ лекара, али је наставила меч.

Обе су у наставку освојиле гемове на свој сервис, након чега је Азаренка повела са 4:2. Шеста тенисерка света је након тога појачала и изједначила на 4:4, али је Белорускиња успела да заустави њен налет и веже два гема за изједначење у финалу.

Трећи сет почео је разменом брејкова, а меч је прекинут на 15-ак минута после трећег гема због ватромета. На почетку четвртог меч је поново прекинут пошто је Кинескиња пала и повредила главу, али је после помоћи лекара наставила.

Азаренка је у наставку успела да се "одлепи" на 4:2, након чега су обе освојиле гемове на свој сервис. Белорускиња је у деветом гему одузела сервис противници, искористила прву меч лопту и одбранила трофеј у Мелбурну.

Свет | Views: 574 | Date: 25-Јан-2013 | Comments (0)

За још већу сензацију и евентуални пласман у финале првог овогодишњег Грен слем турнира Стивенс ће се борити против Белорускиње Викторије Азаренке.

Азаренка је победила Светлану Кузњецову из Русије са 7:5, 6:1.

Свет | Views: 440 | Date: 22-Јан-2013 | Comments (0)

Фудбалери Барселоне данас су доживели први пораз у сезони, иако су имали предност од 2:0. На крају, Сосиједад је славио са 3:2 и искористио предност играча више.

Каталонски клуб дошао је у вођство у седмом минуту, а стрелац је био Лионел Меси, док је предност удвостручио Педро у 25. Гонсало Кастро смањио је предност Барселоне у 41. минуту и тако свој клуб одвео на полувреме са голом заостатка.

Барселона је од 56. минута играла са играчем мање, пошто је Ђерард Пике зарадио други жути картон. У 63. минуту Сосиједад је дошао до изједначења, а аутогол постигао је Хавијер Маскерано.

Барселона је пала у последњем минуту утакмице, а гол и изненађујућу победу Сосиједаду донео је Иманол Агиретиксе.

Рајо Ваљекано је у гостима доживео пораз након четири везана тријумфа и тако знатно умањио шансе да се наредне сезоне такмичи у Европи. Гранада је дошла до предности у 26. минуту аутоголом Ђорди Амата, док је коначан резултат поставио Ресио у 80. минуту.

Барселона је и даље прва у лиги са 55 бодова, а прати је Атлетико Мадрид са 44, који ће сутра имати шансу да смањи заостатак, док је Реал Мадрид трећи са 37 бодова.

Свет | Views: 422 | Date: 18-Јан-2013 | Comments (0)