Main » Articles » Спорт » Атлетика

Амела Терзић маестрална у кросу

Репрезентативка Србије у атлетици Амела Терзић освојила је у Будимпешти титулу европске јуниорске првакиње у кросу, у конкуренцији 95 такмичарки.

Ова Новопазарка је деоницу од 4.000 метара претрчала за 13 минута и 29 секунди, остваривши у последњих 600 метара убедљиву предност над прошлогодишњем шампионком Емелијом Горецком из Велике Британије.

Другопласирана Горецка је забележила време од 13 минута и 37 секунди, док је Маја Рехберг из Немачке освојила бронзану медаљу са 13:43 минута.

Терзићева се тако опростила од јуниорског узраста, где је на највећим европским и светским такмичењима освојила девет медаља.

"Била је ово моја последња јуниорска сезона. Желела сам победом да најавим прелазак међу сениоре. Следеће године ће се европски крос одржати у Београду и надам да ћу и са старијим конкуренткињама трчати добро", рекла је Терзићева за РТС.

Теодора Симовић и Ана Секулић, преостале две јуниорске репрезентативке Србије су трку у Будимпешти, завршиле на 53. и 82. месту.

Председник Србије Томислав Николић честитао је Амели Терзић на освајању златне медаље. Николић је истакао да је постигнути успех резултат дугогодишњег рада и одрицања, али и велике љубави према спорту.

"Србија цени то постигнуће и посветиће више пажње атлетичарима, како би и даље наставили да остварују вансеријске резултате на такмичењима", саопштено је из прес службе председника Србије.

И министарка омладине и спорта Алиса Марић честитала је Амели Терзић на успеху.

"Најсрдачније вам честитам на освојеном злату на Европском првенству у јуниорској конкуренцији у Будимпешти и желим вам много успеха у даљој спортској каријери и животу", наводи се у честитки министарке Марић.

Category: Атлетика | Added by: Shone (10-Дец-2012)
Views: 464 | Rating: 0.0/0