Main » Articles » Спорт » Кошарка

Звезда славила у Солноку

Кошаркаши Црвене звезде победили су вечарас у гостима мађарски Солнок са 96:83 (21:19, 25:30, 24:17, 26:17) у утакмици 20. кола Јадранске лиге.

Изабраницима Владе Вукоичића то је била 14. победа у регионалном такмичењу, док је последњепласирани Солнок забележио 15. пораз.

Црвено-бели су до победе дошли захваљујући доброј игри у трећој четвртини, а најзаслужнији за преокрет који је наговестио тријумф био је Марко Симоновић. Он је утакмицу завршио са 10 поена, а "тројке" је шутирао 4-3, док је најефикаснији био Игор Ракочевић са 22 поена.

У екипи Солнока најефикаснији је био Акос Хорват са 13 поена, док је Сеад Шеховић додао 11, а исти учинак имао је и Рашад Бел.

Звезда је нешто слабије ушла у меч и домаћој екипи дозволила да на почетку има предност од пет поена (5:0), потом је београдски клуб серијом од 9:0, преокренуо резултат, да би на крају прве четвртине отишао на паузу са два поена предности.

Солнок је у другој четвртини одиграо изузетно добро у нападу, поготово у шуту за три поена који их је на полувреме одвео са предношћу.

Звезда је нешто слабије играла у почетку треће четвртине, па је домаћа екипа и повећала предност са полувремена. Црвено-бели су од средине трећег периода у потпуности консолидовали редове и на крају заслужено победили.

Београдску екипу следеће недеље очекују обавезе на завршном турниру Купа Радивоја Кораћа у Крагујевцу.

У Загребу је у исто време игран меч између Цибоне и Будућности, у ком је подгорички тим тријумфовао са 73:60.

Category: Кошарка | Added by: Shone (02-Феб-2013)
Views: 498 | Rating: 0.0/0