Main » Articles » Спорт » Рукомет

Победа Србије за осмину финала

Рукометна репрезентација Србије победила је данас у Сарагоси Белорусију са 34:28 (20:13) у утакмици другог кола Групе Ц Светског првенства. Србија је овом победом обезбедила пласман у наредни фазу такмичења. У репрезентацији Србије истакли су се Иван Никчевић, Петар Ненадић и Марко Вујин са пет голова, док је Момир Илић постигао четири. У екипи Белорусије најбољи је био Сергеј Рутенка са 11 голова.

Србија је слабије отворила утакмицу, па је Белорусија на почетку имала предност од два гола (3:5), а прикључак су задржали крилни играчи српског националног тима, Рајко Продановић и Иван Никчевић, који су постигли првих пет голова за "орлове".

Србија је до прве осетне предности дошла у 21. минуту првог полувремена (15:10), кад су бекови Петар Ненадић и Иван Станковић одлично шутирали са дистанце.

Капитен Момир Илић је својим четвртим голом, у завршници првог дела меча, крунисао добру игру Србије и одвео на заслужени одмор.

Сергеј Рутенка је у другом полувремену покушавао да одржи прикључак свог националног тима за Србијом, али "орлови" су наставили у истом ритму.

У другом полувремену Србију је предводио Вујин, који је постигао пет голова, а одличну игру приказао је и млади Немања Илић који се три пута уписао у листу стрелаца.

Голман Иван Гајић у другом делу меча био је добар на голу Србије, а са друге стране, Витали Черепенко у пар наврата спречио је да "орлови" стекну већу предност.

Србија је средином другог дела имала предност од 10 голова (28:18), али је Белорусија у завршници меча успела да се приблизи на минус пет (33:28).

"Орлови" у Групи Ц заузимају друго место са две победе из два меча, као и Словенија која је прва због боље гол разлике.

Србија ће свој наредни меч на Светском првенству у Шпанији играти сутра од 18.00 када ће се састати са Саудијском Арабијом.

Category: Рукомет | Added by: Shone (14-Јан-2013)
Views: 466 | Rating: 0.0/0