Main » Articles » Спорт » Рукомет

"Орлови" силни на старту

Мушка репрезентација Србије стартовала је победом на првенству света у Шпанији, пошто је данас у првој утакмици Ц групе у Сарагоси савладала Јужну Кореју са 31:22 (13:9).

Кључ победе над Јужнокорејцима биле су брзе контре и ефикасни напади, у којима није било много калкулација и двоумљења.

Наш тим предвођен расположеним стрелцем Илићем, који је био најефикаснији са седам голова креирао је једноставне, али убојите акције за које прилично чврста одбрана Јужне Кореје није имала решење.

Изабраници Веселина Вуковића успели су у првом полувремену да држе на дистанци изузетно брзе Јужнокорејце, који су само једном, у 15. минуту игре, били у вођству - 5.6.

Захваљујући продорној игри наш тим је одмах узвратио, повратио доминацију на терену и у самом финишу полувремена голом Продановића отишао на одмор са највећом предношћу од четири гола - 13:9.

Наш тим се у наставку меча придржавао сличне тактике из првог, не дозвољавајући јужнокорејском тиму да дође до даха и резултатског прикључка.

Кренула је серија прецизних шутева са свих позиција коју Јужнокорејци нису могли да зауставе.

Шешум је уз ашистенцију Вујина послао праву бомбу у мрежу противника, Продановић је с десног крила повећао вођство, а у том налету нашег тима у стрелце се уписао и Драгаш, а тада је највеха предност износила десет голова.

Голман Дарко Станић који је подсетио серијом одбрана на своје сјајно издање са првенства Европе у јануару прошле године, када се наш тим винуо до сребра, проглашен је за најбољег играча меча.

Наша репрезентација следећи меч игра против Белорусије у понедељак 14. јануара од 18 сати.

Утакмица је одиграна у дворани "Принц Филипе", а судили су Јарослав Ондогрекула и Ерик Бадура из Словачке.

Србија: Станић, Гајић, Драгаш 1, Шешум 3, Вујин 5, Никчевић 3, Тоскић 2, Илић 7, Радивојевић 1, Продановић 4, Н. Илић 2, Вучковић 1, Митровић, Станковић 1, Ненадић 1, Марсенић.

Јужна Кореја: Јонг Парк 4, Јунг Парк 2, Јоп Хванг, Кјеонг Јеонг 2, Хо Ким 5, Јоунг Јунг, Јун Лим 1, Хо Ли, Хан Јеонг 1, Хо Јунг, Геу Парк, До На, Чун Ким, Ву Ли 1, Сук О, Сук Парк, Х Еом 6.

Category: Рукомет | Added by: Shone (12-Јан-2013)
Views: 451 | Rating: 0.0/0