Main » Articles » Спорт » Тенис

Ноле бољи и од Штјепанека

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић победио је чешког тенисера Радека Штjепанека са 6:3, 6:4, 7:5 и пласирао се у четврто коло Отвореног првенства Аустралије.

Иако је Чех пружао велики отпор, у сваком сету Ђоковић је до победе дошао максималним резултатом.

У врло тврдом мечу Ђоковићу је по брејк био довољан у сваком сету, док он супарнику није дозволио ниједан. Новак је укупно имао 37 винера и 19 неизнуђених грешака, а Штjепанеков однос био је 26/37.

Најбољи српски тенисер диктирао је жесток ритам, контролисао игру и резултат, па Чех није имао ама баш никаквих шанси.

Наш тенисер је у трећем сету реализовао другу брејк лопту за вођство од 6:5. Било је потребно још само да одбрани свој сервис за пролаз у осмину финала, што се, наравно, и догодило. Меч је трајао два сата и 22 минута.

Новак сада чека победника дуела Вавринка–Квери.

Ана Ивановић данас је победила Јелену Јанковић са 7:5, 6:3.

Category: Тенис | Added by: Shone (18-Јан-2013)
Views: 471 | Rating: 0.0/0