Main » Articles » Спорт » Кошарка

Фалило је само мало среће

Тешко је наћи речи да се опише меч између Бамберга и Партизана, још теже је наћи речи утехе које би могле да се после нове трилер утакмице упуте играчима „црно-белих" који су поново „јуначки изгинули".

Без среће

Партизан је меч против Бамберга изгубио после продужетка резултатин 92:90, по четвртинама 25:13, 22:22, 21:27, 21:18, 12:10. Слично као на утакмицама против ЦСКА и Барселоне, само једна лопта је делила „црно-беле" од тријумфа који би их одвео у топ 16 фазу такмичења, и поново је та једна лопта била на страни противника.

Није вредело ни што је Бешикташ, у такође неизвесној завршници, на свом паркету савладао Лијетувос Ритас са 66:65 и тако широм отворио врата Партизану за пласман у наредну фазу Евролиге.

Најефикаснији у екипи Партизана био је Лучић са 19 поена, Вестерман је постигао 16 кошева, док су по 14 постигли Милосављевић и Гордон. У екипи Бамберга најефикаснији је Нагбар са 23 поена, Гавел је постигао 16 кошева, док су Џекобсен и Заибрес постигли по 11.

Почетак утакмице није наговештавао драму. Прву четвртину немачки тим решава у своју корист са 25:13. У тим тренуцима Бамберг је играо на крилима сјајног Нагбара, док је у одбрану користио стегнуту и нервозну игру Партизана.

Ни друга четвртина није била превише узбудљива. Завршена је нерешено 22:22. Немачки тим је рутински чувао резултат, не дозвољавајући Партизану да минус спусти испод осам поена.

Тек је трећа деоница донела наговештад драма виђене касније. Шут је у тим тренуцима стао играчима Бамберга, Нагбар је добио четврти личну грешку што је додатно утицало на губитак самопоуздања који Вујошевићеви изабраници сјајно користе и полако спуштају минус на шест поена.

Драма креће тек у последњих десет минута. Игра Бамберга се у тим тренуцима распадала, Партизан је играо све сигурније, све је лакше долазио до коша противника.

Како се ближио финиш меча предност Бамберга се топила, Партизан је пре свега чврстом и фанатичном одбраном успео да примири шут противника, док је сјајно контролисан скок и противнику није допуштено да има нове шансе за напад.

У самом финишу меча креће резултатска клацкалица. Партизан је и ту био близу пораза, али је Лучић са два невероватна скока у нападу успео да донесе нове нападе „црно-белима". На крају је Лучић постигао један поен из слободног бацања којим је Партизан имао предност.

У наредном нападу још већа драма. После шута Нагбара долази до велике гужве, где је досуђена мртва лопта која је припала немачком тиму. Кејси Џекобсен убацио је прво бацање, док је после другог шута лопта „играла" по обручу, и на крају је Гордон, покушавши да је избаци, угурао кроз обруч. У том нападу Бамберг је постигао три поена, и дошао до предности од два поена 14 секунди пред крај.

Шансу за реми пропустио је Милосављевић који је неколико секунди пред крај имао два слободна бацања. Када је промашио прво, Милосављевић је намерно промашио и друго бацање после којег је у нападу скочио Гордон и закуцао лопту за изједначење 80:80. То је био и резултат после четврте четвртине после које су следили продужеци.

У додатних пет минута виђена је још већа драма. У новој резултатској клацкалици екипе су се смењивале у вођству. У последњи минут поново се није назирао победник.

Милутинов је 50 секунди пред крај, после слободних бацања донео предност Партизану од 89:88, да би у наредном нападу био пропуштен скок у нападу Гордона, јер је Вестерман погрешио у додавању.

Бамберг са линије пенала долази до предности од 91:89, али Партизан у наредном нападу, седам секунди пред крај, после лошег извођења губи и 20. лопту. Чинило се да је меч готов. Голдзбери постиже једно бацање за три поена предности његове екипе, док Партизану остаје времена само да избаци лопту у последњем нападу.

Тада Шерон Форт секунду пред крај неопрезно фаулира Милосављевића и судије свирају фауз при шуту за три поена. Милосављевић је могао да буде јунак утакмице, али млади Партизанов играч промашио је већ прво бацање. Други пут је био прецизан, али трећи пут је намерно промашио, успео да ухвати лопу, али лоше је шутирао са стране. Та акција била је и последња на мечу.

Бамберг је утакмицу добио резултатом 92:90, и заслужено се нашао у топ 16 фази Евролиге. Партозан заиста има за чим да жали јер је невероватно да нека екипа толико нема среће у елитном такмичењу.

Category: Кошарка | Added by: Shone (13-Дец-2012)
Views: 354 | Rating: 0.0/0