Main » Articles » Спорт » Кошарка

Игокеа срушила Партизан

Црно-бели су претрпели трећи пораз у досадашњем делу такмичења, док је Игокеа забележила 9. победу којом је задржала водећу позицију на табели регионалног такмичења. Утакмицу је обележио велики број грешака на обе стране, а Игокеа је у једном тренутку у трећој четвртини имала предност и од 25 поена.

На гостовању у Републици Српској Партизан је одиграо најлошију утакмицу ове сезоне и заслужено доживео дебакл. Све је решено у завршници треће четвртине, када је Игокеа доминантном игром направила серију 11-0 за вођство од 31:18 и након тога црно-бели нису успели да се приближе на једноцифрену разлику. На почетку тог дела сусрета изненада је дошло до нестанка струје у дворани и утакмица је била у прекиду око 15 минута.

Игокеа је чврстом одбраном онемогућила Партизан да лако дође до отворених позиција за шут. Игокеа је у једном тренутку у трећој четвртини имала предност и од 25 поена. До убедљиве победе домаћина су предводили Бркић са 17, Јоровић са 13 и Јоксимовић са 10 поена, док је у слабом тиму црно-белих најефикаснији био Мусли са 10 поена.

Одиграно раније јуче:
Црвена звезда - Широки 69:57 (20:15, 13:15, 19:14, 17:13)
Цедевита - Крка 97:98 (22:24, 29:11, 17:19, 29:24)
Олимпија - Цибона 87:82 (20:27, 18:23, 26:17, 23.15)
Одиграно јуче: Раднички Крагујевац - Задар 92:79, МЗТ Скопље - Солнок 87:53, Сплит - Будућност 71:69.

Табела: Игокеа 9-2, Партизан 8-3, Црвена звезда и Цедевита 7-4, Будућност, Раднички и МЗТ Скопље 6-5, Олимпија, Крка и Сплит 5-6, Широки и Цибона 4-7, Задар 3-8, Солнок 2-9.
У 12. колу идуће недеље састају се Задар - Солнок, Партизан - МЗТ Скопље, Крка - Игокеа, Цибона - Цедевита, Широки - Олимпија, Будућност - Црвена звезда и Раднички - Сплит.

Category: Кошарка | Added by: Shone (03-Дец-2012)
Views: 371 | Rating: 0.0/0