Main » Articles » Спорт » Остали спортови

Четири медаље српских веслача!

Српски веслачи освојили су четири медаље, једну сребрну и три бронзане, последњег дана првенства Европе које се одржава у италијанском Варезеу.

Српака веслачица Ива Обрадовић освојила је сребрну медаљу у скифу. Ива је остварила време од седам минута, 36 секунди и 26 стотинки.

Треће место у Европи освојили су четверац без кормилара (Мило Васић, Радоје Ђерић, Миљан Вуковић и Горан Јагар), као и двојац без кормилара (Ненад Стојић и Никола Беђик), док је дубл скул (Марко Марјановић и Александар Филиповић) заузео пето место у финалној трци.

Четверац је у финалу остварио време од 5:58,72 минута. Злато су освојили Грци, а сребро Румуни.

Српски двојац у финалу је забележио време 6:31,50 минута. Најбољи су била Холанђани, а сребро је припало Шпанији.

Трећу бронзану медаљу за Србију освојио је лаки четверац - Никола Селаковић, Милош Станојевић, Ненад Бабовић и Милош Томић.

Злато је припало посади Италије која је веслала 6:00,92 минута, док је сребро припало Британцима (6:01,74мин). Србија је до последње четвртине била четврта, иза Пољске, коју је на крају надмашила за чак три секунде. Пети су били Немци, а последњи Руси.

Министарка омладине и спорта Алиса Марић честитала је српским веслачима освајање медаља.

"У име Министарства на чијем сам челу, и у своје име, желим Вам све најбоље у даљој каријери и животу, уверена да ће Ваш успех мотивисати многе за бављење веслањем и спортом уопште", истиче се у честитки министарке Марић и додаје да се освајањем тих медаља на Европском првенству у Варезеу наставља славна традиција нашег веслања, позната у Европи и свету.

Category: Остали спортови | Added by: Shone (15-Сеп-2012) | Author: Администратор
Views: 441 | Rating: 0.0/0