Main » Articles » Спорт » Рукомет

Рукометашице у другој фази ЕП

Селекција Србије је у Београду синоћ савладала селекцију Украјине са 25:23 (14:10), у 2. колу А групе првенства Европе.

Овим успехом екипа домаћина шампионата учинила је неопходно за улазак у другу фазу такмичења, а наш пролаз у другу фазу омогућиле су потом Норвежанке победивши репрезентацију Чешке.

Најбоље српске рукометашице оствариле су пресудну победу за пласман у наредну фазу такмичења. Нису поновиле одличну игру као на старту против Норвежанки, али су против Украјинки великом борбеношћу и мотивацијом ипак доминирале највећим делом меча и на крају славиле потпуно заслужено.

Након лошег почетка, изабранице селектора Бошковића преокренуле су резултат и до краја полувремена одржавале резултатску предност, па су на одмор отишле са четири гола предности.

Чинило се да сигурна победа неће измаћи. Међутим, Украјинке су у наставку консолидовале редове, Српкиње су заигреле конфузно и вођена је велика и изједначена борба.

Домаћин је, ипак, успевао да одржава потребан ритам, тако да је успешно бранио два до три гола предности, понајвише захваљујући изванредној Томашевићевој на голу.

Пресудан гол постигла је Поповићева минут и по пре краја за вођство од 24:22, да би све стрепње отклонила Слађана Поп Лазић двадесетак секунди пре звука сирене поготком којим је обезбеђен драгоцен тријумф.

У последњем колу Србија игра у суботу против Чешке.

Сусрет је одигран у Београдској арени пред око 4.000 гледалаца, а судили су Дијана-Кармен Флореску у Анамарија Дута из Румуније.

Србија: Томашевић, Рисовић, Крпеж 1, Поповић 5, Лекић 4, Дамњановић 5, Ерић, Рајовић 2, Поп-Лазић 3, Огњеновић, Филиповић 1, Нишевић 3, Милошевић 1, Стоиљковић, Лишчевић, Дмитровић.

Украјина: Стелмак, Бурлаченко, Глибко 3, Редка, Николајенко 2, Туркало 1, Вашчук 1, Цибуленко, Боршченко 4, Манагарова 7, Шуцка 2, Пидпалова 2, Лајук 1, Тимошенко, Пархоменко, Власенко.

Category: Рукомет | Added by: Shone (07-Дец-2012)
Views: 365 | Rating: 0.0/0