Main » Articles » Спорт » Тенис

Jaнко заустављен

Вртоглавица прекинула пут нашег аса ка полуфиналу Париза. Одлично је почео Типсаревић, освојио сет, али онда су кола кренула низбрдо, Јанович је преузео контролу и доминирао тереном. Јанко је због вртоглавице морао да прекине меч када је већ било сигурно да наш тенисер не може да се врати у меч.

Агресиван старт нашег аса просто је препао противника. Одлична кретња по терену . Након освојеног сервиса Јанко одузима сервис противнику и долази до раног брејка. Сет је ушао у мирну фазу. Пољак фантастично сервира у наставку. Ипак, Типсаревић контролише игру и одржава предност. Јанко користи другу сет лопту на свој сервис и добија први сет резултатом 6:3.

Након уводних гемова у којима тенисери задржавају своје сервисе.Јанко поново притиска сервис противника, међутим, Пољак успева да се извуче и освоји гем. Игра се распламсала, сада Јанович користи своју шансу и прави брејк, 3:1.

Јанко покушава да се врати у сет, поново притиска противника, после велике борбе и неколико изједначења, пропушта шансу да врати брејк. Гем је трајао око девет минута. Битка за сваки поен. На сервис нашег тенисера Пољак поново долази до брејк лопте. Јанко успева да се одбрани, потом пропушта гем лопту. Јанович не користи још две брејк лопте. Наредну користи и води са 5:1.

Типсаревић лако осваја свој сервис на старту трећег сета. Међутим Пољак преузима конце игре. При наредном сервису нашег аса користи прву брејк лопту и стиче предност. Наредни гем осваја са нулом и води са 3:1.

Јанко има нове проблеме на свој сервис, дозвољава противнику да дође до нове шансе. Успева да се одбрани, пропушта гем лопту. Пољак је неумољив и долази до другог брејка предности у сету, 4:1.

Наш тенисер тражи лекарску промоћ због вртоглавице, враћа се на терен, али при резултату 40:0 морао је да преда меч и пружи руку ривалу.

Category: Тенис | Added by: Shone (01-Нов-2012) | Author: Администратор
Views: 396 | Rating: 0.0/0