Main » Articles » Спорт » Ватерполо

Победнички низ Србије

Почетак утакмице 3. кола био је неочекиван за репрезентативце Србије јер је Бразил повео са 3:0. Најупечатљивији је био наступ голмана Бернарда Кампоса. Он је одбранама одушевљавао публику, а по завршетку утакмице изјавио је да му је ово била утакмица живота.

Колико је Кампос био убедљив на голу толико је Енрике Васконсело био добар у нападу. Његовим поготком са осам метара Бразил је повео са 3:0. Игра Србије је од тог момента била боља, што доноси предност од 4:3 на полувремену. Васконсело постиже још два гола и враћа предност Бразилу.

Следе два поготка српских играча за нову предност Србије од 6:5. Јужноамериканци, којима би овај тим требало да буде основа за Олимпијске игре чији су домаћини 2016, не одустају. Изједначују на 6:6, али Милош Максимовић из контранапада опет доноси +1.

Резултатом 7:6 за Србију отишло се на паузу пред завршних осам минута. Бразил је успевао да се држи на гол разлике, али тада најпознатији играч српског тима Душан Мандић преузима одговорност и даје три гола на старту четвртог дела игре. Од 10:8 Србија одлази на 12:8, а до краја противник постиже један погодак. Дејан Савић, селектор репрезентације Србије, одао је признање Бразилу и додао: "Били смо мало уморни јер нам је ово трећа утакмица за три дана. Такође, сутра (у уторак) играмо меч против Италије. Покушао сам да мало примирим играче. Нисам страховао после њиховог вођства од 3:0. Није било панике. То је био почетак. Није била лака утакмица, али знао сам да ћемо победити."

Србија–Бразил 12:9 (2:3, 2:0, 3:3, 5:3)

Србија:Милан Виторовић 1, Матеја Асановић 1, Милош Максимовић 3, Драшко Гогов 1, Никола Радуловић, Стефан Илић, Душан Мандић 3, Марко Манојловић, Димитрије Обрадовић, Ђорђе Танасковић, Огњен Стојановић 2, Никола Јаксић 1, Лазар Добожанов

Category: Ватерполо | Added by: Shone (03-Дец-2012)
Views: 421 | Rating: 0.0/0