Main » Articles » Спорт » Ватерполо

Србија бронзана на Светском првенству

Три гола заостатка у два наврата нису спречила Србију да освоји бронзу на Светском првенству за јуниоре у ватерполу у Перту. У одлучујућем мечу савладана Хрватска са 8:7.

После прве четвртине Хрватска је имала предност од два гола. Та разлика настала је после бољег играња са играчем више. Противник је постигао голове искористивши два од три напада са играчем више. Србија у том периоду ниједном није била успешна у три покушаја са играчем више.

Ђорђе Танасковић, који је већ до тада урадио много за екипу, коначно је постигао гол за Србију искористивши бројчану предност у игри три минута пре великог одмора. После две четвртине Србија је губила са 1:2.

Заостатак је постао знатно већи јер је ривал дао два гола заредом. Била је то највећа разлика на утакмици. Србија се приближила на гол мање поготцима Огњена Стојановића и Николе Јакшића. Резултат од 3:4 убрзо је постао 3:6  јер је Србија примила два гола заредом. До краја треће четвртине остало је још 2 минута и 21 секунда када је искоришћен други пенал на утакмици против репрезентације Србије.

Екипа Дејана Савића није се предавала и успева да преко Танасковића и Милоша Максимовића постигне голове пре окончања трећег периода на чијем крају је било 6:5 за Хратску.

Српски репрезентативац Душан Мандић, једини играч на турниру у Перту који је играо на Олимпијским играма у Лондону, je невероватним ударцем шраубом са девет метара донео прво изједначење на мечу.

После фаула голмана репрезентације Србије Милана Виторовића, Хрватска опет добија прилику да шутира петерац и још једном долази до резултатске предности од 7:6.

Огњен Стојановић прво поравнава са играчем више а потом даје гол са девет метара за прво вођство Србије на утакмици, минут и 24 секунде пре краја. У последњем минуту игре оба селектора узимају тајм-аут за покушај да постигну гол али ниједан тим није успео па Србија осваја бронзану медаљу после невероватне утакмице у којој је два пута имала три гола заостатка.

"Осећам се сјајно, јуче смо били тако тужни, а данас је чудесно", рекао је Стојановић после меча.

"Хрватска је играла добро, били су јаки, али смо ми били јачи. Ово је невероватно. Идем да загрлим мој тим јер они су моји. Много смо срећни због бронзе."

Србија-Хрватска 8:7 (0:2, 1:0, 4:4, 3:1)

Србија: Милан Виторовић, Матеја Асановић, Милош Максимовић 1, Драшко Гогов, Никола Радуловић, Стефан Илић, Душан Мандић 1, Марко Манојловић, Димитрије Обрадовић, Ђорђе Танасковић 2, Огњен Стојановић 3, Никола Јакшић 1, Лазар Добожанов. Селектор Дејан Савић.

Министарка омладине и спорта Алиса Марић честитала јуниорима на освајању бронзане медаље.

"Вашем стручном штабу и вама најсрдачније честитам на освајању бронзане медаље на јуниорском првенству света у Перту, великом и сјајном успеху којим настављате славну традицију нашег ватерпола. Још једном су нас спортисти из Србије учинили поносним грађанима наше земље и искрено нас обрадовали. Желим вам све најбоље у даљем бављењу спортом и животу уопште", наводи се у честитки министарке Марић.

Category: Ватерполо | Added by: Shone (10-Дец-2012)
Views: 461 | Rating: 0.0/0