Main » Articles » Спорт » Ватерполо

Србија прејака против дебитанта Перуа

Јуниорска репрезентација Србије почела је Светско првенство у Перту победом над Перуом са 26:2. Без обзира на то што селектор Дејан Савић и играчи нису много знали о противнику, победа је била убедљива и лака.

Репрезентација Србије је опрезније ушла у меч баш због непознавања ривала, али је после неколико уводних минута упознавања успела да постигне девет погодака у првој четвртини. На одмору између друге и треће четвртине већ је било 16:0.

Перу је дао гол почетком трећег периода, и још један четири минута пре краја меча.

Душан Мандић предводи екипу, а 18-годишњем леворуком момку ово је четврто велико такмичење у 2012. години јер је са сениорском репрезентацијом освојио злато на Европском Првенству у Ајндховену, бронзу на Олимпијским играма у Лондону и сребро на Европском првенству за играче до 19 година.

"Узбуђен сам што смо овде и што смо победили, мада смо знали да ћемо добити ову утакмицу", рекао је Мандић.

И следећи меч у групи са Казахстаном Србија игра у недељу у 7.20 часова по средњоевропском времену, то јест 14.20 по локалном.

Група Д, Србија- Перу 26:2 (9:0, 7:0, 6:1, 4:1)

Србија: Милан Виторовић, Матеја Асановић 2, Милош Максимовић 4, Драшко Гогов 4, Никола Радуловић 1, Стефан Илић 2, Душан Мандић 2, Марко Манојловић 2, Димитирије Обрадовић 2, Ђорђе Танасковић 2, Огњен Стојановић 3, Никола Јакшић 2, Лазар Добожанов; селектор: Дејан Савић

Category: Ватерполо | Added by: Shone (02-Дец-2012)
Views: 348 | Rating: 0.0/0