Main » Articles » Спорт » Ватерполо

Србија у полуфиналу голом у последњем минуту

Прве три четвртине биле су налик једна другој, а ниједан од тимова није успевао да направи разлику.

Милош Максимовић и Огњен Стојановић донели су два гола предности својој репрезентацији, али су Крис Крисоспатис и Спиридон Фофопулос постигли голове којима су донели изједначење.

Током друге четвртине голман Гчрке Никитас Параскевопулос је фантастичним одбранама заустављао шутеве српских играча.

Грчка је имала могућност да се одлепи на два гола разлике у трећем делу јер су два пута водили голом разлике, али су Огњен Стојановић и Никола Јакшић постигли голове за нерешен резултат. Свака од прве три четвртине завршена је резултатом 2:2.

Завршни период је, логично, био и најузубдљивији. Крисопатис је постигао два гола у том периоду игре и са та два гола два пута доносио вођство Грчкој. Међутим, поуздани Стојановић и два чудесна шута Душана Мандића и Ђорђа Танасковића донели су предност и победу Србији.

Огњен Стојановић, који је постигао највише голова за репрезентацију знао је да је Грчка добар ривал, али није очекивао у овој мери неизвесну утакмицу.

"Ово је за нас била на крају добра утакмица, али веома тешка. Очекивали смо да ћемо победити, али смо претпостављали да ће то бити са већом разликом. У сваком случају, Грчка је врло добар тим."

Србија ће у полуфиналу играти против победника меча Аустралија–Мађарска.

Србија–Грчка 9:8 (2:2, 2:2, 2:2, 3:2)

Србија: Милан Виторовић, Матеја Асановић, Милош Максимовић, Драшко Гогов, Никола Радуловић, Стефан Илић, Душан Мандић, Марко Манојловић, Димитрије Обрадовић, Ђорђе Танасковић, Огњен Стојановић, Никола Јакшић, Лазар Добожанов.

Category: Ватерполо | Added by: Shone (07-Дец-2012)
Views: 415 | Rating: 0.0/0